Hangi Bitki Neye Faydalı?

Posted on Ocak 25 2009 - Posted Under: Haberler - by admin

Ginkgo: Türkiye’de gümüş kaysı, fil kulağı da denilen ‘ginkgo’, devamlı yoğun ve stresli işlerde çalışanların, dikkat, enerji ve performansını artırmak için öneriliyor.

Ginseng (Adamotu): Bu bitkinin kökü, canlılığı, cinsel gücü artırıcı, gençleştirici etkisi dolayısıyla Cin, Japonya ve Kore’de yüzyıllar boyunca çok değer gördü.

Ekinezya (Koni Çiçeği,Kirpi Otu): Solunum sistemi rahatsızlıklarında kullanılan ekinezya, soğuk algınlığı, grip, öksürük ve bronşit tedavisinde kullanılıyor

Zencefil: Sindirim sistemindeki gazı gideren boğaz ve broşlardaki iltihabı çözen zencefil, hamileliğin başlangıcındaki sabah bulantılarını da gideriyor.

Sarımsak: Antibiyotik etkili, vücudun bağışıklık sistemini destekliyor, fiziksel dayanıklılığı artırıyor, kan basıncını düzenliyor ve kolesterolü düşürüyor.

Saw Palmetto: Bir Kuzey Afrika bitkisi olan Saw Palmetto, erkeklerde prostat bezleri üzerine cok olumlu ve faydalı etkiler yapıyor, cinsel .performansı artırıyor.

Kava: Gövdesinden yararlanılan bir Güney Pasifik biber bitkisi olan kava, sakinleştiricilerle benzer etki oluşturuyor ve migren tipi baş ağrılarını azaltıyor.

Etiketler:, , , , ,

Comments are closed.